2024. április. 29. Köszöntjük nevű látogatónkat.

Országos elsők

2016. június. 14.

Szép eredményekkel tértek haza a Szatmári Egyházmegyés diákok a csíkszeredai országos hittan tantárgyversenyről.

Csíkszeredában, „Tanúim lesztek" címmel rendezték április 28-30 között a Római Katolikus Országos Hittanversenyt, ahol egyházmegyénk diákjai különlegesen szép eredményeket értek el.

Az eredmények:

VII. osztályban I. díjas lett Kinczel Irisz a Kálmándi Általános Iskolából, akit Bréda Bernadett tanárnő készített fel. Hevele Dorothy a Kaplonyi „Fényi István" Általános iskolából és Kováts Álmos a „Hám János" Katolikus Teológiai Liceumból dicséretet szereztek. Őket Baumli Bernadett tanárnő készítette fel.

VIII. osztálban I. díjas lett Légrádi Zsófia a „Kalazanczi Szt. József" Katolikus Liceumból. Őt Vinkler Valter tanárúr készítette fel a versenyre. Ugyanebben a korosztályban dicséretet szerzett Kirner Katalin a „Kölcsey Ferenc" Főgimnázium tanulója, akit Kirner Matild készített fel.

A IX-XII évfolyamokon külön mérkőztek a teológia szakosztályban és a világi osztályokban tanuló diákok.

IX.  világiScheitli Krisztina a „Hám János" Katolikus Teológiai Liceumból dicséretben részesült. Felkészítő tanárja Trepszker Erika

IX. teológiaMichelbergel Melánia a a „Kalazanczi Szt. József" Katolikus Liceumból dicséretet szerzett. Felkészítő tanár: Vinkler Valter

X. világi: Linzenbold Evelin a „Hám János" Katolikus Teológiai Liceumból I.- díjjal tért haza. Felészítette Trepszker Erika tanárnő

XI. világiSándor Zsófia a „Kölcsey Ferenc" Főgimnázium tanulója II. díjat szerzett. Felkészítette Kirner Matild. Ugyanebben a kategóriában III. helyezést ért el a nagykárolyi Elméleti Liceum diákja, Menzák Eszter, akit Ludescher-Donca Annamária tanárnő készített fel.

XI. teológiaII. díjjal tért haza Szabó Petra a „Kalazanczi Szt. József" Katolikus Liceum diákja, akit Likker Erika tanárnő készített fel.

XII. világiKeizer Bernadett a nagykárolyi Elméleti Liceum diákja dicséretet szerzett. Felkészítette Ludescher-Donca Annamária

Különdíjak:

Kinczel Irisz VII. osztály: Romániai magyar pedagógusok szövetsége különdíj

Kirner Katalin VIII. osztály: Romániai magyar pedagógusok szövetsége különdíj

Légrádi ZsófiaVIII. osztály: Romániai magyar pedagógusok szövetsége különdíj és a Babeş-Bolyai Tudományegyetem Római KatolikusTeologia karának különdíja