2024. április. 30. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2022. március. 21.

Péntek délután kisgyermekes családok töltötték meg a Szatmárnémeti Szentlélek-templomot. A Hám János óvodába járó gyermekek vidám éneke csendült fel az Isten házában.

2022. március. 20.

Szent Józsefet 1890. december 8. óta az Egyház védőszentjeként is ismerjük, majd X. Piusz pápa reformja nyomán került az ünnepe március 19-re. A nagyböjti két főünnep közül Szent József napja az egyik, amikor a szentmisén felhangzik a Gloria, illetve a zsolozsma olvasmányos imaórájában Te Deumot imádkoznak.

2022. március. 18.

Schönberger Jenő püspök március 13-án, vasárnap felolvasott körlevelében nagyböjt 3. vasárnapjára gyűjtést rendel el az Ukrajnai háború rászorulóinak részére. Az alábbiakban a körlevél erre vonatkozó részét olvashatják.

2022. március. 17.

Szent Józsefet a kopt keresztények már a VIII. században ünnepelték, ekkor még július 20-án.

2022. március. 16.

Szeretettel hívnak és várnak a Piarista Nővérek mindenkit szentmisére, alapítójuk Boldog Celestina Donati mennyei születésnapján, március 18-án, pénteken délután 18.00-kor a nagykárolyi Kalazanci Szent József Plébániatemplomba.

2022. március. 15.

Szakmai beszélgetéssel egybekötött lelkinapon vettek részt egyházmegyénk kántorai a Szatmári- és a Nagykárolyi főesperességben.