2024. április. 27. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2024. március. 28.

Nagycsütörtökön az Egyház két szentség születését ünnepli. Az utolsó vacsorán Jézus a kenyeret saját testévé, a bort saját vérévé változtatta és meghagyta apostolainak, hogy ezt cselekedjék az ő emlékezetére. Ezzel alapította meg az egyházi rend és az Eucharisztia szentségét.

2024. március. 25.

A Szatmári Római Katolikus Egyházmegye templomaiban az alább közölt időpontban kezdődnek a nagyheti és húsvéti szertartások.

2024. március. 21.

Nagykárolyban március 18-án a Kalazanci Szent József templomban tartott ünnepi szentmise keretében a Piarista Nővérek megemlékeztek alapítójukról Boldog Celestina Donatiról és megújították fogadalmukat.

2024. március. 15.

Szatmárnémetiben, Nagybányán, Batizon és Kaplonyban is búcsút tartanak Szent Józsefnek, Szűz Mária jegyesének ünnepén.

2024. március. 13.

A Szatmári Római Katolikus Egyházmegye papjai minden hónapban lelkinapot tartanak. A márciusi lelkinapot P. György Alfréd kamilliánus atya tartotta három különböző helyszínen: Szatmárnémetiben, Nagykárolyban és Nagybányán. Őt kérdeztük élettörténetéről, munkásságáról és az egyházmegye lelkipásztori tervéről, a reményről.

2024. március. 11.

Március 9-én, a Szatmári Egyházmegye Ifjúsági Irodája játéknapot szervezett a Szentlélek plébánián, a szatmár–erdőd–ugocsai esperességek fiataljainak.