2024. április. 26. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2024. február. 3.

Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepét a katolikus egyházban február 2-án ünnepeljük. Az ünnep története Lukács evangéliumában olvasható: a Boldogasszony bemutatja a gyermek Jézust a jeruzsálemi templomban, és Simeon próféta megáldja őt. Az esemény azt jelképezi, hogy Jézus a világ világossága és üdvözítője.

2024. február. 1.

A Szatmári Egyházmegyei Caritas Don Bosco szociális óvodájában a központ névadóját és oltalmazóját ünnepelték.

2024. január. 25.

A 2024. évi Házasság Hete hivatalosan február 11-18. között kerül megrendezésre a Püspökség Világiak Irodájának szervezésében.

2024. január. 23.

Húszadik alkalommal tartották meg január 19-20 között a Szatmári egyházmegyében, Erdődhegyen, az egyháztanácsosok találkozóját. Ünneplés, hálaadás, reményteljes jövőbe tekintés adott keretet a programnak.

2024. január. 19.

A Kalazanci Szent József plébánia adott otthon szerdán, január 17-én az esperesség szeretetszolgálat csoportvezetői találkozójának. A program elején Ft. Antku István főesperes, a Kalazanci Szent József templom plébánosa köszöntötte a jelenlévőket.

2024. január. 1.

Újév napján Szűz Mária, Isten Anyjának ünnepét tartja a katolikus egyház. Az Efezusi Zsinat 431-ben hittitokként kimondta, hogy Jézus Krisztus, mint a második isteni személy, Szűz Máriától vette fel emberi természetét. Jézus Krisztusban az isteni és az emberi természet teljes egységben van, nem lehet különválasztani, ezért Szűz Máriát megilleti az „Istenanya” cím. A Püspöki Kápolna titulusa ennek a csodálatos misztériumnak állít emléket.