Urunk mennybemenetelének főünnepén, 2026. május 14-én tartotta búcsúünnepét a szatmári székesegyház. Az ünnepi szentmise este 7 órakor kezdődött, amelyen az egyházmegye püspöke, papjai és hívei közösen adtak hálát Krisztus megváltó művéért.
A folyók, a hidak, a hajósok, a vízimolnárok és a halászok védőszentje, a gyónási titok mártírja Nepomuki Szent János.
A romániai katolikus püspökök Gyulafehérváron tartották plenáris ülésüket
Tiszteletreméltó Márton Áron püspök tanúságtételének jegyében:
„Az igazság védelmében és a szeretet szolgálatában!”
Áldozócsütörtökön tartják a szatmárnémeti Székesegyház, illetve a krasznaterebesi templom búcsúját.
Május 8-án, pénteken a Megmaradás Házában került sor a „Jelenlét” című, keresztény egészségügyi asszisztensek számára szervezett első lelki délutánra, amelyet az Egyházmegyei Kórházpasztorációs Iroda szervezett. Az alkalmon 25 klinikai, kórházi és háziorvosi asszisztens vett részt. A találkozás mottója Izajás próféta bátorító üzenete és az Ígéret Évének mottója volt: „Veled vagyok” (Iz 41,10).
A portugáliai Fatima kisváros közelében 1917-ben hat alkalommal jelent meg a Szűzanya három pásztorgyereknek, imára intve és titkokat felfedve. Az első megjelenés május 13-án történt, amikor a gyerekek kis nyájat őriztek a Fatima melletti Cova da Iria nevű helyen.