2024. május. 5. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2024. január. 19.

A Kalazanci Szent József plébánia adott otthon szerdán, január 17-én az esperesség szeretetszolgálat csoportvezetői találkozójának. A program elején Ft. Antku István főesperes, a Kalazanci Szent József templom plébánosa köszöntötte a jelenlévőket.

2024. január. 1.

Újév napján Szűz Mária, Isten Anyjának ünnepét tartja a katolikus egyház. Az Efezusi Zsinat 431-ben hittitokként kimondta, hogy Jézus Krisztus, mint a második isteni személy, Szűz Máriától vette fel emberi természetét. Jézus Krisztusban az isteni és az emberi természet teljes egységben van, nem lehet különválasztani, ezért Szűz Máriát megilleti az „Istenanya” cím. A Püspöki Kápolna titulusa ennek a csodálatos misztériumnak állít emléket.

2023. december. 21.

A Szatmári Római Katolikus Egyházmegye templomainak miserendje Karácsonytól Újévig.

2023. december. 20.

Nagy örömet hirdetek nektek! ...

KRISZTUSBAN SZERETETT TESTVÉREK!

2023. december. 12.

Decemberi preszemináriumi találkozó a gyulafehérvári Megtestesült Bölcsességről nevezett Római Katolikus Papnevelő Intézetben.

2023. december. 5.

Advent első vasárnapjára az Egyházmegyei Ifjúsági Iroda munkatársai elkészítették az adventi imaórák segédanyagát, amit a plébániáknak, egyházi iskoláknak és más egyházmegyék ifjúságpasztorációban dolgozó munkatársainak is a rendelkezésére bocsátottak. A segédanyag imaszövege és az elmélkedések, kiindulópontot adhatnak az imaalkalmak megszervezéséhez, bármelyik egyházközösségben. A készület napjaiban a témák segíteni akarják a részvevőket az elcsendesedésben, a lelki felkészülésben. Az anyag felhasználható, összességében vagy egy-egy részt kiragadva, olyan módon, ahogy az adott közösségnek hasznára, lelki épülésére szolgál.