2024. május. 17. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2021. szeptember. 24.

A Szentatya, Ferenc pápa üzenete

a Migránsok és Menekültek 107. Világnapjára

2021. szeptember 26. „Egy mind nagyobb mi felé”

2021. szeptember. 17.

Szent Kereszt Felmagasztalásának ünnepén örökfogadalmat tett Isten Anyjáról nevezett Borbála nővér, a Piarista Nővérek Kongregációjának szerzetese, aki az evangéliumi tanácsokat követve Isten és az Egyház szolgálatában a tökéletesebb szeretetre törekszik, a Szentlélek kegyelmével és a Boldogságos Szűz Mária segítségével.

2021. szeptember. 16.

Szent Kereszt Felmagasztalása ünnepén, szeptember 14-én, templom búcsúra gyűltek egybe a sárközújlaki katolikus hívek. A délelőtt 11 órakor kezdődő szentmise szónoka Ft. Ilyés Csaba, nagykárolyi főesperes-plébános volt, aki elmélkedésében a Megváltás eseményeinek szemlélésére hívta az ünneplő híveket.

2021. szeptember. 13.

A budapesti 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus záró szentmiséjét, a Statio Orbis-t követően Ferenc pápa a Hősök terén imádkozta el az Úrangyala imádságot. Az imádság előtti szentbeszédet az alábbiakban olvashatják.

2021. szeptember. 13.

Az 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus záró, Statio Orbis szentmiséjére érkezett Ferenc pápa Budapestre vasárnap reggel, akit katonai tiszteletadás mellett, Michael August Blume apostoli nuncius, Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek és Veres András, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke fogadtak. Az egyházfő egyébként hajnali 5 órakor már az olasz főváros repülőterén volt, hogy a pár órás repülőutat követően együtt ünnepeljen a budapesti hívekkel és a zarándokokkal.

2021. szeptember. 12.

A budapesti Eucharisztikus Kongresszus egyik fénypontja a szombat esti Eucharisztikus körmenet volt. A Kossuth téren, a Parlament előtt tartott szentmisét követően több százezer ember követte az Oltáriszentséget a Hősök teréig, az úton tanúságot téve hitükről, és közösséget vállalva Jézus Krisztussal. A szentmise főcelebránsa, Erdő Péter bíboros szentségi áldásban részesítette a zarándokokat.