2024. április. 18. Köszöntjük nevű látogatónkat.
2020. április. 7.

Nagycsütörtökön, délelőtt tíz órától celebrálja Schönberger Jenő püspök az olajszentelési szentmisét, melyet az egyházmegye Facebook-oldalán lehet majd követni.

2020. április. 3.

Az Istentiszteleti és Szentségi Fegyelmi Kongregáció külön dekrétumban határozza meg az idei nagyheti és húsvéti liturgikus ünneplésünk lehetőségeit.

2020. március. 20.

A Magyar Katolikus Egyház szabályozások tekintetében a hatóságok előírásai, a szertartáskönyvek rubrikái, az Egyházi Törvénykönyv, az illetékes szentszéki dikasztériumok, továbbá a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) rendelkezései alapján cselekszik.

2020. március. 20.

Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepére készülve a Romániai Püspöki Kar 2020. március 22-24. között (vasárnap, hétfő, kedd) imahadjáratra hív mindenkit a koronavírus terjedésének megfékezésére.

2020. március. 19.

Templomainkban felfüggesztjük a nyilvános liturgiák végzését egészen addig, míg más rendelkezés nem születik.

2020. március. 17.

A kialakult vírushelyzetben bezár a Szatmári Római Katolikus Püspökség hivatala. Hétköznaponként reggel 9 és délelőtt 11:00 között csak előzetes telefonos egyeztetést (0261-714955) követően lehet a Püspöki Palotába belépni, ügyeket intézni. Ebben az időszakban (egyházi) újságok sem érkeznek a püspökségre, így ezeket átvenni sem lehet. Megértésüket köszönjük!